BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI BAŞVURUSU

Ebeveyn, dede ya da ninelerden birinin doğum yerinin, Bulgaristan olması esasına dayalı, başvuru yapılabilirsiniz.

photo_verybig_45033622221
Bulgaristan Pasaportu

Başvuru Şekli

 1. Reşit, her bir başvuran için ayrı vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz.
 2. Bulgar vatandaşı üst soyun, hayatta olması ya da buna dayanarak ana babadan birinin çocuklarıyla torunlarından önce başvurmasına gerek yoktur. Birlikte başvurular tavsiye edilir.
 3. Reşit olmayanların başvuruları, ebeveynlerinden en az birinin, Bulgaristan vatandaşlığına alınmalarıyla beraber mümkündür.
 4. Nüfus Dairesi’nden Alt-Üst Soy Nüfus Kaydı alınarak Apostillenmelidir.
 5. Başvurularınızın işlem göreceği Bulgaristan’daki kurumlar sırasıyla: Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Belediye’den -detaylı ve vukuatlı nüfus kayıtlarınızın izahat gerektirir olma durumuna göre- başvurunuza ait ek evrak/lar (Doğum Belgesi, Ölüm Belgesi, İsim Denklik Belgesi, kesinleşmiş Boşanma İlamı, kesinleşmiş evlatlık ilamı Muhacerat Belgesi, Bulgar Soyludur Belgesi v.b.) istenebilir. İstendiğinde alacağınız Muhacerat Belgesi’nde  ya da Tabiyet Beyannamesi’nde  menşe ülkenin Bulgaristan yazılı olmasına dikkat edilmelidir.
 6. Dosyanız hazır olunca mülakat amacıyla konsolosluktan bizzat randevu almanız gerekir.

DİKKAT EDİN!

 1. Dünya’nın hiç bir ülkesinde, vatandaşlık işlemleri, iş takipçisiyle yapılmaz!
 2. Vatandaşlık işlemlerinizin, mutlaka bu konuda tecrübe sahibi bir avukatla yapılması gerekir.
 3. Bulgaristan ve Türkiye dahil tüm Dünya’da, avukatlardan başka hiç kimse evraklara bakıp hukuki görüş veremez, vekalet alarak yasal takiple işlemde bulunamaz çünkü yasaktır; aksi, suçtur ve cezası ağırdır.
 4. İş takipçisiyle yapılan başvurular, yasal hakkınız dahi olsa, idari uygulama denilerek 3 yıl 5 yıl ötelenebilir; bu süreç boyunca (çeviri ücretiydi tasdik masrafıydı vs gibi adlar altında önce oturum için ayrı başvur sonra vatandaşlık için ayrı başvur vs denilerek), devamlı ücret ödemek ve daima masraf yapmak zorunda, bırakılabilirsiniz.
 5. Avukat yerine, iş takipçisiyle, başvurularınız (kulaktan duyma, sorup-yapma v.s.) gibi yasal dayanaklardan yoksun ya da gereksiz yollardan yapıldığından ötürü hak mahrumiyetine uğratılma, yeniden başvuru yapmak ya da hataları ortadan kaldırmak için ayrıca bir dava açmak zorunda bırakılabilirsiniz.
 6. Her bir başvuranın, yasal statüsüne göre ya da idarenin tutumuna göre başvurulara ait yasal dayanaklar, farklılık gösterebilir; bunların mahiyetlerinin iş takipçileri tarafından anlaşılıp, evrak tanzim edilerek işlemlerinin yapılmaları mümkün, değildir.
 7. Tüm vatandaşlık iş ve işlemlerinin ancak ve ancak tecrübeli en az bir Bulgar avukat ve bir Türk Avukat tutularak yapılması tavsiye, olunur.
 8. Son olarak, Avrupa’da hiç kimse savaştan, komünist tek parti yönetiminden, etnik ya da dini ayrımcılıkla otokratik ya da totaliter baskıdan ötürü göç etmek zorunda bırakılmış bir aileye mensup olmasından veya ellerinden zorla vatandaşlıktan çıkma belgeleri alınarak tehcirlerinden ötürü, vatandaşlıktan mahrum kılınamaz, başvuruları iç hukuka aittir denip idari kararlarla ötelenemez vatandaşlık bağı ya da hakları tağyirle tahrif edilemez; vatandaşlık bağı, vefat edenlerin sulbü için son bulmaz; vatandaşlık haklarına dair taleplere maniyle engel konulamaz; kaldı ki Bulgaristan Vatandaşlık Yasası’nda, idarenin ve mahkemelerin, önlerindeki dosyalara uygulayabilecekleri: ‘Göçle Vatandaşlıktan Mahrumiyet’e ait bir hüküm de yoktur. Bulgaristan, hak ve hukukun üstün olduğu bir Avrupa ülkesidir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin bu konudaki içtihadları, açıktır.

BAŞVURMAK AMACIYLA

 1. Sunduğumuz hizmet başvuru dosyanızın Bulgar Avukatlarımız tarafından yasa ve mevzuata uygun şekilde hazırlanmasından ibarettir.
  Başvurular bizzat hak sahipleri tarafından, ikametgahlarının bağlı bulunduğu, Bulgar konsolosluklarından yapılması gerekir. Buna göre,
  İlk başta, Alt-Üst Soy Nüfus kayıtlarınızı incelemeniz gerekir. Bu İnternet sitemizin, ‘İletişim’ kısmından, Alt-Üst Soy Kaydınızı, fotoğraf ya da PDF Formatı’nda, ekleyip tarafımıza iletiniz. Bu amaçla,
 2. Her hangi bir en yakın Nüfus Dairesi’nden ya da online olarak Nüfus İdaresi’nin sisteminden alacağınız, kendinizin, Alt-Üst Soy, Nüfus Kaydı’nızda, üst soyunuzda Bulgaristan doğumlu var ise bunun aslına daha sonra Kaymakam’dan Apostil alıp ilk önce fotoğraflarını iletin lütfen bakalım; akabinde, asıllarıyla ödemeyi yapıp başvuru sürecini başlatabilirsiniz.
 3. Nüfusta, memurlar sorun çıkartırlarsa, Nüfus’tan Bilgi ve Belge ve İsteme Dilekçesi’ne dair izahatla dilekçe örneği bu linkte mevcut: http://bit.ly/nuf_dil Nüfus Dairesi’nde faydalı olabilir. Ayrıca,
 4. Nüfusta hatalı evrak vermemeleri için gösterebileceğiniz bir Örnek Alt – Üst Soy Nüfus Kaydı bu linkte mevcut: http://bit.ly/2zdhvTx
 5. Genel bilgi ve başvuru için açıklamaysa bu linkte bulabilirsiniz: http://bit.ly/vat_bulgar
 6. Sorularınız olursa, her zaman arayabilir ya da buradan yazabilirsiniz.

BAŞVURU AMACIYLA

DETAYLI İZAHATIMIZA ERİŞMEK İÇİN PORTALIMIZA KAYIT OLMALISINIZ; LÜTFEN, TIKLAYINIZ (ÜCRETSİZDİR).

Bulgaristan Vatandaşlık’ için 673 yanıt

 1. Merhaba benim dedem ve babaannem HACIOĞLU PAZARCIK doğumlu görünüyor aile büyüklerinden öğrendiğimiz TATAR ATMACA KÖYÜ. Doğum tarihleri 1909 ve 1906. İkisi de Türkiye kayıtlarında Romanya göçmeni olarak görünüyor ancak doğum yıllarında doğdukları bölge Bulgaristan olarak geçtiğinden Romanya vatandaşlığı alınamadığı söylendi bize. Bu durumda Bulgaristan için başvurma şansımız olur mu? Bir de her ikisi de rahmetli olduğundan elimizde hemen hemen hiç evrak yok yalnızca nüfus müdürlüğünden aldığımız vukuatlı nüfus örnekleri mevcut. Doğum belgesi vs yok yani.

  Beğen

 2. Merhaba Üntac bey, Sistem’den verilen Bilet (eMail Sıra/Teyid) numaram #22771. Adım Serdar. İletişim bölümünden gönderdiğim ekte alt üst soy belgesi mevcut. Çifte vatandaşlık alabilirmiyim. Bulgarca bilmiyorum dil sınavı zorunlu mu?

  Beğen

 3. Untac Bey,

  Buyuklerim Bulgaristan gocmeni. apostil edilmis alt ust soy bilgilerim mevcut fakat icisleri nufus mudurlugune isim denklik belgesi icin basvurduk ve gelen cevapta kayitlara ulasilamadagi bildirildi. bu durumda ne yapmamiz gerekiyor. birde evraklari size gondermek istiyorum fakat hangi adrese gonderecegimi bulamadim. cevaplarsaniz sevinirim.

  Saygilarimla,

  Beğen

 4. Merhaba,
  Bulgaristan vatandaşlığına başvurmak istiyorum. Anneannemin babası 1920 Bulgaristan doğumlu. Anneannem hayatta. Annem vefat etti. Vatandaşlığa başvurmak için anneannemin başvurusu gerekli mi ve annem hayatta olmadığı için başvurmamda bir problem olur mu? Bir de dedemin vatandaşlığa kabul tarihini nasıl öğrenebilirim? Vatandaşlık işlemleri için sizinle görüşeceğim. Önce bunları öğrenmek istiyorum.
  Teşekkürler

  Beğen

 5. Merhaba Untac bey . Benim dedem Bulgaristanda doğmuş ve Tekirdağ’da vefat etmiş . Babamda vefat etti. Bu alt ve üst soyumda dedem dogdugu yer gözüküyor . Şimdi benim merak ettiğim şey şu
  1- dedem ve babam vefat ettiği için direkt başvuru yapamazsın diyorlar . ( Bir çok avukat burolarindan gelen cevap öyle oldu)
  Lakin sizler bunun tam tersini diyorsunuz
  2-Eger ki başvuru hakkım varsa red gelme olasılığı fazla mıdır ?
  3-Kabul edilirsek orada yaşamak mecburiyeti istiyor lar mi ?
  Gerçekten başvuru hakkım varsa niçin diğer bürolar bununun olmayacağını söylüyorlar ? Cevaplarınız için tşk ederim

  Beğen

  1. 1) Yapabilirsiniz 2) Olasılık hesabı yapılamaz çünkü lottery ya da çekiliş değil yasal bir haktır. Neticede, yasaya ve mevzuata uygun başvurunun kabulü gerekir; aksi halde, bir ay içerisinde olumsuz kararın iptali talep edilebilir. 3) Hayır. 4) Bilgi ve tecrübe sahibi olmadıklarından.

   Beğen

   1. Anladım . Sanırım kolaya kaçtıkları için torunların alamadıklarını söylüyorlar
    . Şuan yapmam gereken ilk adım nedir?

    Beğen

 6. İYi günler üntaç bey 29.03.2018 tarihinde alt üst soy bilgimi mail olarak yollamıştım ama cevap gelmedi 21875 nolu mail rica etsem inceleye bilirmisiniz şimdiden teşekkürler

  Beğen

 7. Miras davaları ile ilgileniyormusunuz kuklen de bulunan yaklaşık 600 700 dönüm arazinin kimler tarafından ne şekilde kullanıldığı nerelere başvuru yapmamız gerektiği ne gibi evrak toplamamız gerektiğiyle ilgili yardıma ihtiyacım var

  Beğen

 8. Merhaba Sayın Güner; annem 1971 Razgrat göçmeni ve vatandaşlığı yok. Türk nüfus kağıdında doğum yeri Razgrat. Vatandaşlık alabilmesi için nüfus müdürlüğünden isim denklik belgesi istememiz istendi, bizde başvurduk. Anladığım kadarı ile annemin vatandaşlık alması ile ilgili bir problem yok. Fakat oğulları olarak biz onun vatandaşlığı üzerinden başvurabiliyor muyuz? Herhangi bir bekleme süresi ( 5 yıl gibi ) var mı?

  Beğen

   1. Annem nüfus müdürlüğüne başvurdu geçen hafta isim denklik belgesi için. Sizinle devam etmemiz için ne yapmamız gerekiyor? Eksiklerimizi tamamlayıp görüşmek isterim.

    Beğen

   2. Yani, sizin takibiniz sonucunda annem vatandaslık aldıktan sonra; oğulları olarak biz 5 sene beklemek zorunda değiliz değil mi?

    Beğen

 9. Annemin babaannesi Ve babaannesinin babası Bulgaristan doğumlu gözüküyor ve aynı zamanda babamın babası Arnavutluk gözüküyor vatandaşlık alma hakkım var mı

  Beğen

 10. Merhaba Üntaç Bey, 19/02/2018 tarihinde email (#19487) ile soyagimin bir kismini birkac gun sonra da alt üst soy nüfus bilgilerimin tamamini gönderdim, birkac defa buronuzu aradim ancak ulasamadim. Ilerleyen asamada ne yapmamiz gerektigi, verdiginiz hizmetler ve ucretler konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

  Beğen

 11. Üntaç Bey Selamlar,

  2 Mart tarihinde soy bilgilerimi tarafınıza ilettim. Cevabınızı bekliyorum.

  İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar

  Beğen

 12. Merhaba,
  Vatandaşlık başvurusu ile ilgili size bir mail attım fakat geri dönüş olmadı. Cevaplarsanız çok sevinirim.

  Beğen

 13. Merhaba . Benim dedem Bulgaristan doğumlu üst soyumda gözüküyor . Ancak dedem de babamda öldü .babamda Türkiye’de doğdu bu arada Yani aramdaki bağ koptu . Bu durumda vatandaşlik alabilir miyim ? Bazı avukatlar alamazsın diyor neye dayanarak alamam ve ya siz alabilirsin diyorsaniz neye dayanarak diyebiliyorsunuz . İki zit gorus var ve benim kafam iyice bulandı lütfen bir yol gösterin hem maddi hem de manevi kayıp yaşamak istemiyor şimdiden. Tşk ederim .

  Beğen

 14. Merhaba,
  Soyağacı dosyamı mail ile gönderdim. Soyağacında Bulgaristan bulunması durumunda vatandaşlık almak garanti midir?
  #21832

  Beğen

 15. Edevlet soyagaci sorgulamasindan buyuk dedelerin dogum yeri bulgaristan varna.1865 yili.vatandasliga basvurabiliyorum sanirsam.ama nasip bir yol izemem lazim hangi belgeleri hazirlamaliyim nereye basvurmaliyim yardimci opabilirmisi iz tesekkurler

  Beğen

 16. Merhaba. Alt üst soy bilgilerimi gönderdim, inceleyip cevaplarsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

  Beğen

 17. İyi çalışmalar, iyi günler Üntaç Bey; Ben İzmir’den Şerif Ahmet DEMİRTAŞ. Eşimin dedesi ve dedesinin annesi ile babası alt-üst soy kayıtlarında Bulgaristan Şumnu doğumlu olarak yer almaktadır. 08.03.2018 tarihinde 21246 bilet nolu ve yine 16.03.2018 tarihinde 21536 bilet nolu olarak maille alt-üst soy belgesini gönderdim. Ayrıca bu yorum sayfasında da durumumuzu anlatmaya çalıştım. Çok yoğun olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Geri dönüş yapabilirseniz sevinirim. Saygılarımla.

  Beğen

 18. Merhaba,
  Annemin babası 1909 yılı Bulgaristan doğumlu ben ve kızım vatandaşlık alabiliyor muyuz ? Apsotille belgeleri mail adresinize ilettim eğer alabiliyorsak ücret ve gerekli adımları mail adresime iletirseniz işlemlere başlamak isterim.([email protected])
  İyi çalışmalar

  Beğen

 19. Merhaba ben Salim Tosun, söylediğiniz şekilde apostilli belgeleri kargolamadan önce mail ile gönderdim. Uygunsa diğer işlemlere geçmek istiyorum. Yanıtınızı bekliyorum.

  Beğen

 20. Selamlar,İyi çalışmalar Üntaç Bey. Eşimin dedesi 01.07.1921 doğumlu ve dedesinin annesi 01.07.1897 ,dedesinin babası ise 01.07.1892 doğumlu olarak , Alt-üst soy belgesi kayıtlarında Bulgaristan Şumnu doğumlu görünmektedir. Hepside vefat etmiş durumdadırlar. Eşimim annesi sağ İzmir- Kınık doğumludur. Mevcut duruma göre eşim, ben ve çocuklarımız Bulgaristan Vatandaşı olabilir miyiz. Bize de bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Alt-Üst Soy Belgesini e-maille gönderdim. İnceleyip, geri dönüş yapabilirmisiniz. İncelemeniz sonucu olumlu olması durumunda da; Gerekli olan diğer işlemleri bir an önce başlatmayı arzu etmekteyiz. Saygılarımla

  Beğen

 21. Merhabalar Babamın Dedesi 1879 Razgrat Doğumlu Babam 76 Yaşında Sağ Bulgaristan Vatandaşlığı Almamız Mümkünmü.
  İyi Çalışmalar.

  Beğen

 22. Eşimin büyük büyük dedesi bulgaristan doğumlu bunun için vatandaşlık başvurusu yapabilirmiyiz ve yapabilirsek ne kadar bir maliyet olur ?

  Beğen

 23. annemin annesi vede babamın annesi pazarcık doğumlu annemde babamda sağ başvuru hakkım varmıdır.eğer var ise ücret ve izlenecek prosedürleri iletebilirmisiniz.alt üst soy ağacı çıktısını mail yoluyla tarafınıza ilettim.

  Beğen

 24. Merhabalar ben plovdif te 6 yıl kaldım üniversite okudum bitirdim …artı olarak dedemlerde Bulgaristan dan göç etmişler vatandaşlık alabilme hakkım var mı teşekkür ederim

  Beğen

 25. Merhabalar, annem 1902 Razlık, babam 1896 Razlık doğumlu. Ne zaman göç ettiklerini tam bilmiyorum ama evli olarak geldiklerini biliyorum. Soy ağacımda annem, babam ve babannem(1865 Razlık) dışında biri gözükmüyor. Herhangi bir belge yok diye biliyorum. Vatandaşlık alabilir miyiz? Teşekkürler.

  Beğen

 26. Iyi gunler, vukuatlı nufus kayıt ornegimi mail atmıstım tarafınıza.cevap beklemekteyim.tesekkurler

  Bilet no = #20610

  Beğen

  1. Üntaç bey merhaba,
   Babamın babası ve babamın annesi Bulgaristan Yenipazar doğumlu. Alt üst soy bilgisini ietişim mailinize gönderdim. Bilet no : 21179 Çifte vatandaşlık başvurusu için yardımcı olur musunuz?

   Beğen

 27. Merhaba babamın babası ve annesi Bulgaristan doğumlu babam Türkiye doğumlu. Babam dedem babaannem hayatta değiller ben vatandaşlık icin başvuru yapabilirmiyim .

  Beğen

  1. Peki vatandaşlık başvurusu yaptım diyelim vatandaşlık alabilirmiyim. Bu uzun bir süreç mi ? Ücretleri nedir

   Beğen

 28. Merhaba, babam Pravadi doğumlu fakat Türkiye`de vefat etmiş. Vatandaşlık almaya hakkım var mı?

  Beğen

   1. annesinin babasının annesi 01/07/1908 menlik doğumlu 27/07/1970 türkiye’de vefat etmiş.annesinin babası (dedem) türkiye doğumlu türkiye vefatlı. annem türkiye doğumlu ve hayatta vatandaşlık alabilirmiyiz? alabiliyorsak yapmamız gerekenler nelerdir yardımcı olurmusunuz tesekkurler

    Beğen

 29. Iyi gunler, vukuatlı nufus kayıt ornegimi mail atmıstım tarafınıza.cevap beklemekteyim.tesekkurler

  Beğen

 30. Üstad iyi günler. 8 Gün önce mail atmıştım dönüş olmadı bakabilirmisiniz. Av.Haydar Güler

  Beğen

 31. Merhaba Untac Bey, Annemin dedesi Şumnu bulgaristan doğumlu. Ancak vefat etmiş. Biz bulgar vatandaşlığı için başvuru yapabilirmiyiz? Sizden iletişim numaranızı ve başvuru yapılıyorsa şayet başvuru evrakları ve ücret bilgisi rica edeceğim.
  Teşekkürler

  Beğen

 32. Merhaba Üntaç Bey,

  İsmim Ali YÖRÜK. Bulgaristan vatandaşlık işlemleri hakkında size bir mail atmistim fakat cevap alamadim. Size sormak istediğim birkaç husus var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Anne ve baba tarafım Bulgaristan Razlık ve Pazarcık göçmeni. Annemin anneannesi Bulgaristan Razlık doğumlu. Kimliğinde doğum yeri Razlık yazıyor ve kendisi hala hayatta. Bulgaristan vatandaşlığı için başvuru hakkım olup olmadığını merak ediyorum. Eğer böyle bir hakkım varsa da başvuru yapmak istiyorum.

  Blogunuzda “Evrakların incelenmesi için en yakın nüfus müdürlüğünden Alt-Üst soy belgesi alıp gönderin durumunuzu inceleyelim.” demişsiniz. E-devlet’ten Alt-Üst soy bilgilerimi indirdim. On inceleme için bu belge yeterlidir derseniz size o belgeyi gönderebilirim.

  İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Beğen

   1. Mailinize Alt-Ust soy bilgilerimi gönderdim Untac bey. Geri donus saglarsaniz sevinirim. Iyi calismalar.

    Beğen

 33. Merhaba Üntaç Bey, 17/02/2018 tarihinde whatsapp dan alt üst soy nüfus bilgilerimizi gönderdim, maille de yapılacaklar ve ücret konusunda bilgi vereceğinizi söylemiştiniz ancak hala bir bilgi gelmedi. Bundan sonraki aşamada yapmamız gerekenler, verebileceğiniz hizmetler ve ücret hakkında bilgi verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

  Beğen

 34. Merhaba ben salim Tosun İzmir den. Babam Kırcaali 1925 doğumlu ve 1928 yılında Türkiye ye gelmiş. Babam tarafı desem, büyükannem, annemin annesi ve dedem de Kırcaali doğumlu annem Türkiye doğumlu. Babam Kırcaali nin kirazlı köyünden. NVİ’den ve Devlet Arşivleri nden kayıt olmadığına dair cevap geldi ancak Alt üst soy belgesinde Kırcaali kayıtları var. Bulgar vatandaşlığı alabilir miyim. İyi çalışmalar. Gerektiğinde soy belgesini gönderebilirim. [email protected] daha önce de mail ve yorum yazdım. Lütfen cevap verebilir misiniz.

  Beğen

   1. WhatsApp dan alt üst soy belgesini gönderdim. Detaylı bilgi ve ücret hakkında [email protected] adresime bilgi donerseniz işlemleri başlatmak istiyorum. İyi çalışmalar.

    Beğen

   2. WhatsApp dan soy belgesini gönderdim. Ücret ve işlem basamakları için mail atarsanız işlemlere başlamak istiyorum. Eşim ve iki kızım aile olarak başvurmak istiyoruz.

    Beğen

   3. WhatsApp ve mail ile alt üst soy belgesini gönderdim. Eşim ve iki kızım dahil ailece başvuru yapmak istiyorum. Prosedür ve ücret durumu hakkında bilgi verebilir misiniz. Mailinizi bekliyorum. İyi çalışmalar.

    Beğen

   4. Ailemize ait dört adet apostilli belgeyi söylendiği gibi kargolamadan önce mail adresinize gönderdim. Cevap bekliyorum. İyi çalışmalar.

    Beğen

 35. Alt üst soy ağacı bilgilerim’de dedelerimin bulgaristan göçmeni olduğunu öğrendim. Bu durum’dan dolayı benim de çifte vatandaşlığı başvurma hakkım var mı ?
  Gerekli belgeler nelerdir ?
  Cevaplarınızı Bekliyorum…

  Beğen

 36. Merhaba Üntaç bey hem sitenizden hem şahsi mailinizden ulaştım bir kaç gün önce ama cevap alamadım. Buradan görebilirsiniz diye düşündüm. Dedem (annemin babası ) 1915 Şumnu doğumlu. Dedemin babası – babasının babası ve annesi hepsi Şumnu doğumlu. Fakat dedem yıllar önce annemi ise 2016 yılında hayatını kaybetti. Öldükleri için çifte vatandaşlığa başvuru yapamıyor muyum ?
  Eğer hala başvuru hakkım varsa sizinle iletişime geçmek istiyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Beğen

   1. Evet iletişimden hem sizin emailinize hemde diğer emailinize gönderdim daha öncesinde. Tekrar gönderiyorum hemen.

    Beğen

 37. Merhaba Üntaç Bey, 15/02/2018 tarihinde whatsapp dan 19/02/2018 tarihinde de mail olarak apostilli alt üst soy nüfus bilgilerimizi gönderdim, üç defa da büronuza not bıraktım ancak size ulaşamadım. Bundan sonraki aşamada yapmamız gerekenler, verebileceğiniz hizmetler ve ücret hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  Beğen

 38. üntac bey merhaba , babamın annesi bulgaristan varna doğumlu , babamın babasının da babaları anneleri varna doğumlu , bu şartlar altında benim başvuru yapma ve vatandaşlık alma ihtimalim var mı ?

  Beğen

   1. üntac bey merhaba mail adresime izlemem gereken yol haritasını iletmeniz mümkün mü ?

    Beğen

 39. Alt Üst bilgisi belgesinde Babasının Babasının Annesinin Annesi ve babası Bulgaristan doğumlu gözüküyor. Bu yolla başvuru yaptığınız vakit bu tür uygulamalar yapılır mı?

  Beğen

   1. Alt Üst bilgisi belgesinde Babasının Babasının Annesinin Annesi ve babası Bulgaristan doğumlu gözüküyor. Çifte vatandaşlık Başvurusu yapılabilir mi

    Beğen

 40. Üntaçbey merhaba, daha öncede yazmıştım ancak cevap alamadım hem whatsapp hemde mailinize mail atmıstım. Çifte vatandaşlık için hakkım var mı diye sormuştum. Soy ağacı bılgılerını gonderin demiştiniz whatsapptan onuda gonderdım ancak henüze cevabınız gelmedi. Nasıl ulaşabilirim size başka?

  Beğen

 41. Merhaba anne tarafım tamamen Bulgaristan doğumlu olup Türkiye’ye göç etmişler Bulgaristan vatandaşlığı İçin alt üst soy ağacı belgesini sizlere mail olarak ilettim ama dönüş alamadım acaba ne zaman dönüş alabilirim bir an önce sizlerle irtibata geçip işlemlere başlamak istiyoruz.

  Beğen

 42. Ben Tuncay Sağar Daha Önceden Sormuştum Yinede Sormak İstiyorum Annemden Dolayı Bulgaristan vatandaşlığına 2016 Kasım Ayında İstanbul Konsolosluğundan Başvuru Yaptım Yaklaşık 16 Ay Oldu Halen Bir Sonuç Yok Yaklaşık Nekadar Sürer Söylerseniz Sevinirim İnternetten Baktığım Zaman Şu Yazı Çıkıyor Преписката се намира в процедура по задължително съгласуване. Bunun Ne Anlama Geldigini Söylerseniz Sevinirim Teşekkürler

  Liked by 1 kişi

 43. Merhabalar. Önceden sorumu sormuştum başvurabileceğimi söylediniz. Sitede iletişim kısmından yazdım sonra gene yorumlar içinde mail adresinizi buldum, mail gönderdim ancak cevap gelmiyor. sizinle nasıl iletişime geçebiliriz acaba?

  Beğen

 44. Hocam vatandaş olduğumuz vakit belirli bir süre ikamet etmemiz yahut bir sürenin sonunda dil sınavına tabi tutulmamız gibi bir durum söz konusu mudur? Vatandaşlık aldıktan sonra herhangi bir prosedürden geçirilir miyiz?

  Beğen

   1. Alt Üst bilgisi belgesinde annesinin annesinin annesi ve babası Bulgaristan doğumlu gözüküyor. Bu yolla başvuru yaptığınız vakit bu tür uygulamalar yapılır mı?

    Beğen

Bir ileti bırakabilirsiniz - Leave a Reply - Оставить комментарий - اترك التعليق - השאירו תגובה

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.