Av. Üntaç Güner, Адвокат

Şişli, İstanbul’da kurulu olup Türkiye’nin her yerinde faaliyet sunan bir avukatlık bürosuyuz

Istanbul-based law firm, offering services, all around in Turkey

Стамбул-Юридическая фирма, предлагают услуги, все вокруг в Турции

اسطنبول-على أساس القانون شركة تقدم خدمات في جميع أنحاء تركيا

איסטנבול-מבוסס עורכי דין, מציע שירותים בכל רחבי טורקיה

leventview
Levent Semti, Şişli İlçesi, İstanbul 34394

Medeni, borçlar, ceza, idari ve devletlerarası hukuk konularında hizmetler sunuyoruz 

We offer services in the matters of civil law, law of obligations, criminal law, administrative law and international law.

Мы предлагаем услуги в вопросах гражданского права, обязательственного права, уголовного права, административного права и международного права

نحن نقدم خدمات في مسائل القانون المدني ، قانون الالتزامات, القانون الجنائي, القانون الإداري و القانون الدولي

אנו מציעים שירותי נושאים של המשפט האזרחי, החוק של חובות, משפט פלילי, משפט מנהלי ומשפט בינלאומי

Hizmetler – Services – Услуги – שירותי – الخدمات

Hizmetler – Services – Услуги – שירותי – الخدمات

 

PAYPAL İLE ÖDEME

Asgari Hizmet Ücreti

Sunulan her türlü yasal hizmet bedeli için asgari ücret bedelidir.

€990.00


KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Hizmetler Services Услуги שירותי الخدمات’ için 48 yanıt

 1. Üntaç bey merhaba anneannem ve dedem 1951 Kırcaali göçmeni. Dayılarım, teyzelerim hepsi orada doğmuş. Ancak göçten sonra burada doğmuş. anneannem 1978’de ve dedem 2000’de rahmetli oldular. Alt üst soy bilgisinde anneannem ve dedem doğumları Kırcaali görünüyor. Bir de isim denklik belgesi aldım orada görünüyor. Hatta Bulgarca yazılarda var. Annem Bulgaristan çifte vatandaşı olabilir mi?

  Beğen

 2. Annemin dedesi 1876 vidin (bulgaristan) dogumlu. Annem hayatta. Vatandaslik alinabilir mi bu sekilde?
  Ayrica bulgaristanda terk edilmis bazi gayrimenkuller varmis. Bunlara ulasmak mumkun olabilir mi?
  Saygilarimla,

  Beğen

 3. Merhabalar
  Sorulan soruları ve yorumları biraz okudum.
  Bir soruda ben sormak istedim.
  Benim babamın dedesi alt üst soydan baktığımda öğrendim. 1876 Pazarcık doğumlu yazıyor elimde başkana bilgi yok
  Dedem 1926 İstanbul doğumlu olduğuna göre Romanya zamanında göç edilmiş buna istinaden ben hangi ülkeden başvuru yapabilirim hakkım var mı ?
  Not: “Kayıtlı olduğum nüfusta bu gelen dedenin kayıtlarında ilk orası diye biliyordum fakat defterde not alınmış başka cilt hane numaraları vardı bende Cimer’e sordum cevap bekliyorum.”
  Bilgilendirmenizi rica ederim.
  İyi çalışmalar

  Beğen

 4. Merhaba iyi çalışmalar dilerim. Ustsoy bilgilerimde baba tarafım Bulgaristan şehirlerinden görünüyor. Türkiye’ye geliş tarihleri tahimini 1900den önce. Bunun yanında Pomak’ız. Vatandaşlık işlemlerine hangi maddeye göre başvurmak daha avantajlı olur?

  Beğen

 5. Üntaç bey merhaba, anneanne ve dedem 15.01.1951’de Bulgaristandan Türkiyeye göçmüş. Anneannem 1978, dedem 2001’de vefat etti. Annem 1953 Türkiyede doğmuş. Önce annem sonra ve ben Bulgaristan çifte vatandaşlığı alabilirmiyiz? Alt üst soy kütükde ve nüfüs kayıt örneğinde bu bilgiler var. Bir bu iş için siz ne ücret talep ediyorsunuz?

  Beğen

 6. Merhaba Üntaç bey;
  1875-1879 tarihleri arasında büyük büyük ananem bulgar göçmeni olarak gelmiş alt-üst soy ağacında çıkıyor vatandaşlık alabilir miyim acaba ? 1908 yıllarından sonra göç edenler için veriliyor diye okudum bu konuda yardımcı olur musunuz lütfen ?

  Beğen

 7. Merhaba babamın dedesi Bulgaristan (tutrakan /1863) doğumlu babam dahil hiç biri hayatta değil. Ben vatandaşlık hakkından yararlanabilir miyim ?

  Beğen

 8. BABAMIN DEDESİ VE ANNANESİ (ÜST SOY AĞCIDA TAMAMEN BULGARİSTANA DAYALI) . BABAMIN ANNESİ VE BABASI BULGARİSTAN VATANDAŞI OLAMADAN VEFAT ETMİŞLER . BABAM VATANDAŞLIK HAKKINI KULLANA BİLİR Mİ SÜRECİ BAŞLATALIM MI SİZİN İLE HAKKI VAR MI ? AYIRCA İLETİŞİMDEN YAZDIM AMA CEVAP VERİLMEDİ 😦

  Beğen

 9. Selam Annem bulgaristan doğumlu doğum belgesi var. Ama o 1951 de 11 yaşında mübadele ile geldiği için kütükten silinmiş.
  İç işleri bakanlığına sordurduk. Vatandaş değildir. Yazısı geldi.
  Annem vatandaşlığı geri almadan benim bulgaristan vatandaşlığına başvurma şansım var mı?

  Beğen

 10. Merhabalar. soybilgimde dedemin dedesi 1888 Rumeli doğumlu olarak görülüyor. (bugünkü plovdiv civarları sanırım) Bulgaristan vatandaşlığı alma olanağı verir mi bu durum? bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  Beğen

   1. İletişim kısmından yazdım ama cevap verilmedi? ne kadar sürede cevap geliyor?

    Beğen

 11. Üntaç Bey Merhaba,

  annemin dedesinin annesi 1853 lofça doğumlu olarak gözükmekte. 1931 yılında Turkiye de vefat etmiş. hangi tarihte göç ettiğini bilemiyoruz. Bulgaristan vatandaşığına başvuru hakkımız varmıdır? eğer varsa bunu sizin vasıtanız ile yapmak istiyoruz.

  saygılarımla

  Beğen

   1. Untac Bey,

    apostilli butun evraklar var, ic isleri bakanligi nufus ve vatandaslik mudurlugunden isim denklik belgesi ici basvurduk fakat kayitlara ulasilamadı dendi. ne yapmamiz gerek nasil basvuru islemi yapmamiz gerekiyor sizinle.
    saygılarımla,

    Beğen

 12. Merhaba, iyi çalışmalar dilerim. Üstsoy bilgilerine göre hem anne hem baba atalarım Tırnova ve Vidin’den gelmiş görünüyor. Orada en son doğan atam 1888 yılında doğmuş görünüyor ve Türkiye’ye giriş tarihleri yazmasa da 1890-1905 arası olduğunu tahmin ediyorum. Vatandaşlık alma imkanı olabilir mi, cevaplarsanız çok sevinirim, saygılarımla.

  Beğen

   1. Teşekkür ederim. Emsal bir karar olmadığını, belki dava sonucu hak kazanma ihtimali olduğunu tahmin ediyorum. Biz 3 kardeş ve annem şeklinde 4 kişi olarak, sizin vasıtanızla başvurmayı düşünüyoruz. Ancak, toplam masraf tutarına bağlı olarak karar verme durumundayız. Ne tutabilir? Mail atabilirseniz sevinirim. Tekrar teşekkür ederim.

    Beğen

 13. Merhaba, babam 1925 Kırcaali doğumlu 1928 yılında Türkiye ye gelmiş. Anne tarafı da anneanne ve dede Kırcaali doğumlu baba tarafı da dede ve babaanne Kırcaali doğumlu. Hepsi vefat etti. Bulgar vatandaşlığı alabilir miyim. Babamın köyü Kırcaali kirazlı. NVİ’ den ve Devlet Arşivleri nden belhe bulunamadigina dair cevap geldi ancak Alt üst soy belgesinde tüm kayıtlar mevcut. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

  Beğen

   1. merhabalar; ben 70 yaşındayım .babam ve annem ve onların anne ve babalarıda Şumnu doğumlu .babam 1938 de gelmiş 1912 doğumlu bulgaristanda askerlik yapmış (türkceye cevrilmiş noterlik belgesi mevut 1957 ). bu bilgiler Alt-Üst soy belgesi almak ve baş vurmak için yeterlimidir diye görüşlerinizi almak isterim saygılarımla
    Altan Bilim

    Beğen

Bir ileti bırakabilirsiniz - Leave a Reply - Оставить комментарий - اترك التعليق - השאירו תגובה

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.