Almanya’dan Türklere büyük fırsat! Artık, herkese  ‘İltica seçeneği’, var! Muhalif olmak yeterli.

Berlin Michael Roth (picture-alliance/dpa/B. v. Jutrczenka)

Almanya Devlet Bakanı Roth, Türkiye’de “Tüm muhalif zihniyetlerle” dayanışma içinde olduklarını belirterek, Almanya’ya iltica başvurusunda bulunabileceklerine işaret etti. Bu bakımdan, 

Almanya dahil diğer tüm Avrupa ve Amerika’daki ülkelere olan iltica başvurularınızda tüm yurt içi ve yurt dışı avukat kadrolarımızla 7/24 Yanınızdayız!

58007_640x360
Çocukluğuna …

Kasım sonuna kadar Almanya için yapılacak başvurular sadece €1,180. Hem de kredi kartına dokuz (9) taksitle ödeme imkanı dahi var. Aile boyu bu imkandan faydalanabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın, Almanya’dan Maddi yardım, barınma olanakları çoluk çocuk Almanya’da yaşama, çalışma ve bedava okuma fırsatı için hemen başvurun: TIKLAYINIZ!.

Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth Die Welt gazetesine demeç verdi. Roth Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tutumunu sert bir dille eleştirerek, “Türkiye’de şu an olanların Avrupa değerleri, hukuk devleti ilkesi, demokrasi ve basın özgürlüğü anlayışımızla hiçbir ilgisi yoktur. Bu nedenle de Türk hükümetine yanıtımız çok açık ve net: Böyle olmaz!” dedi.

Roth: Bütün muhaliflerle dayanışma içindeyiz

Devlet Bakanı Michael Roth, Türkiye’de son dönemlerde çok sayıda milletvekili, bilim insanı ve gazetecinin tutuklandığını hatırlatarak, açık ve net bir biçimde Alman İltica Yasası’na işaret etti. Roth, “Türkiye’deki bütün muhalif zihniyetler, Alman hükümetinin onlarla dayanışma içinde olduğunu bilmeli” dedi. Bakan, ‘Almanya Türkiye’de takibata uğrayan siyasetçiler, gazeteciler ve sanatçıları almaya hazır mı?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: “İltica başvuruları konusunda karar verme yetkisi ilgili birimlerde ancak Almanya dünyaya açık bir ülke ve prensipte siyasi olarak takibata uğrayan herkese açık. Almanya’ya iltica başvurusunda bulunabilirler. Bu durum sadece gazeteciler için geçerli değil. İltica hukuku bunun için var”.

uc-turk-diplomat-almanyaya-iltica-talebinde-bulundu

Roth Alman Dışişleri Bakanlığı’nın şu sıralar bu konuda ne yapabileceği konusunda çalıştığını ifade etti. Bakan bilim insanları ya da gazeteciler için Almanya’da farklı programlar olduğunu hatırlattı.

AB’nin yarın açıklaması beklenen Türkiye ile ilgili İlerleme Raporu’nun olumsuz olacağını söyleyen Roth, “AB Komisyonu gayet gerçekçi, açık ve eleştirel bir biçimde Türkiye’de neyin kötü gittiği ya da işlemediğinin bilançosunun çıkaracaktır ve ne yazık ki bunlar Türkiye’de çok fazla” dedi.

Alman Bakan buna rağmen Türkiye ile üyelik müzakerelerinin kesilmesine karşı olduğunu söyleyerek, “Böyle bir adım Batı’ya yönelmiş Türkiye’yi yalnız bırakmak olur”, dedi.

© Deutsche Welle Türkçe

DW/kna/dpa, HT/GA

ALMANYA İLTİCA BAŞVURUSU

Bir ileti bırakabilirsiniz - Leave a Reply - Оставить комментарий - اترك التعليق - השאירו תגובה

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.